Navigácia

Obsah

Predchádzanie vzniku biologicky rozložiteľných komunálnych odpadov zakúpením kompostérov do domácností v obci Strekov

 

Dokumentácia projektu (v záložke): Brožúrka správneho kompostovania (0.55 MB) /pdf/
folder Kompostovanie - brožúra 
(1.1 MB)
 /pdf/

 

 

Kompostér COMBOX je najmodernejší a v súčasnosti najlepší ekodizajnový kompostér, ktorý je ako prvý špeciálne navrhnutý v modulárnych jednotkách umožňujúcich jeho jednoduché a rýchle rozširovanie a zvyšovanie objemu.

Optimalizácia priestoru na záhrade je alfou a omegou každého záhradkára a vďaka modulárnemu systému získa presne požadovaný objem v danej chvíli. Vďaka modulárnemu systému môže užívateľ triediť kompost alebo aj využiť niektorý z modulov ako skladovací box.

Kompostér je vyrobený z materiálov 100% recyklovaných, ktoré pochádzajú z pevného mestského odpadu. Jedná sa o vysoko kvalitný hrubostenný kompostér z vnútornej strany rebrovaný, ktorého životnosť prevyšuje 10.rokov. Kompostér je možné otvoriť z každej strany čo zaručuje jednoduché odstránenie a extrakciu kompostu.

Veko kompostéra je dizajnované tak aby sa zabránilo samovoľnému otvoreniu a aby sa dosiahlo správne odvodnenie od dažďovej vody.  Veko disponuje ergonomickou rúčkou na pohodlné otváranie.

Dokonalé odvetrávanie kompostéra je zabezpečené 4. po stranách vertikalnymi otvormi v rohoch kompostera + predpríprava na horizontálne vetranie.

Kompostér NIE JE toxický, je vodoodpudivý a odolný proti vlhkosti. Je tepelne odolny (-40°C/+80°C) a je odolný voči akýmkoľvek poveternostným podmienkam. Nepodlieha degradácii plastu.

Kompostér COMBOX je prepracovaný do detailov aj v rámci transportu. Aj tu sa myslelo EKOLOGICKY, tvar a jednotlivé veľkosti kompostéra su dizajnované tak, aby sa minimalizoval priestor pri preprave.

 

Video návod na zloženie kompostéra:

Video návod na extrakciu kompostu:

Brožúrka správneho kompostovania (pdf)

navod

Zverejňovanie:

zverejnovanie zverejnovanie